• ALP-ATEŞ GÜBRE A.Ş. GÜZELÇAY MAH. PRF. MUAMMER AKSOY CAD. NO: 39 İskenderun/ HATAY
  • 444 8 675
Hakkımızda

Hakkımızda

Gübre sektörünün öncü kuruluşlarından Alp-Ateş Gübre, 2003 yılında İskenderun da kuruldu. Kurumsal yapısını genç, dinamik ve nitelikli çalışanlardan oluşturan Alp-Ateş Gübre, 2004 yılında başladığı yeniden yapılanma süreciyle, “durmaksızın gelişim ve sürdürülebilir büyüme” felsefesini hayata geçirdi. Kaliteden ödün vermeden, profesyonel adımlarla ilerleyen firma, yakaladığı başarı ivmesi ile kısa sürede sektördeki başarı öyküsünün simgesi oldu. Yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere dünyanın önde gelen firmalarından ithal ettiği en kaliteli kimyevi gübreleri, tüketicilere en iyi koşullarda sunmayı görev bilen Alp-Ateş Gübre, bugün tüm Türkiye’ye kusursuz hizmet sunan sektörün öncü markalarından biri haline gelmiştir. Türkiye’nin her noktasına ve Kıbrıs’a ürün veren firma, önümüzdeki süreçte Ortadoğu ülkelerine açılma hedefine odaklanmıştır. 

Doğruluk, açıklık ve kaliteden ödün vermeksizin oluşturduğu kurumsal itibarı ile büyük bir sektörel güç yaratan Alp-Ateş Gübre, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi ile yönetim binasının da içinde bulunduğu Akçay Tesisleri’nde, 30.900 m2’si kapalı olmak üzere toplam 50.000 m2’lik bir alanda hizmet vermektedir. Akçay Tesisleri’nde; gübre cinslerine göre 175.000 - 195.000 ton kapasiteli dökme gübre stoklama ve depolama alanlarına sahiptir. Günlük 3.000 tona kadar torbalama kapasitesine sahip tesiste, 50 kg'lık standart polietilen astarlı polietilen torbalara ambalajlama yapılmakta ve ürünler sevkiyata hazır hale getirilmektedir. Ülkemizin dört bir yanındaki 700’e yakın bayi ağıyla Türkiye ekonomisine ve çiftçisine büyük katkı yapan firma, yarattığı artı değer ve sağladığı istihdamla gübre sektörü için öncü firma olmanın ciddiyetini ve sorumluluğunu taşımaktadır.

Alp-Ateş Gübre’nin başarısının altındaki temel unsur, ülkemiz ve insanımız için paylaşılabilir değerler yaratmak ve daha iyi bir gelecek için durmaksızın çalışmaktır.

Sahip olduğu güçlü köklerden aldığı ilham ve güvenle, geleceğe yönelik büyük yatırımlar yapan Alp-Ateş Gübre A.Ş. N.P.K Kompoze Gübre Fabrikası, Alp-Ateş Gübre A.Ş.’nin 14 yıllık tecrübe ve birikiminin üzerinde yükseliyor.


Osmaniye Organize Sanayi Bölgesi’nde hizmet vermekte olan tesis, Türkiye’nin 6. NPK kompoze gübre fabrikası olmakla birlikte, ülke üretim ölçeğinde 4.sırada yer almaktadır. Yıllık 362 bin ton üretim kapasitesine sahip Alp-Ateş Gübre A.Ş. NPK Kompoze Gübre Fabrikası Kompleksinde;

2 ünite granül N.P.K tesisi, 1 ünite % 100 suda çözünür N.P.K üretim tesisi, 1 ünite Compaction tesisi ve ürün kalitesinin garantisi ve devamlılığı için tam donanımlı bir laboratuvar bulunmaktadır.Her türlü oranda N.P ve N.P.K Kompoze Taban Gübresi, organik madde içeren N.P ve N.P.K Organomineral Gübre, % 100 suda çözünür N.P.K Damla Sulama Gübresi ve Granül Amonyum Sülfat üretilmektedir.

 

MERKEZİ KAYIT KURULUŞU

Hakkımızda